دامنه

ثبت دامنه و توضیح کامل فرآیند ثبت دامنه

اتفاقات پشت پرده ثبت دامنه

Rate this post

شرح کامل ثبت دامنه

در پست قبلی توضیح دادیم که دامنه چیست و به چه دردی می خورد. در این پست قصد دارم بگویم چگونه باید آن را ثبت کنیم و از آن استفاده کنیم ؟

تقریبا اکثر شرکت های هاستینگ یا میزبانی و خدمات ثبت دامنه را نیز ارائه میکنند. در کشور ما تمام شرکت ها نمایندگان ثبت دامنه هستند و بصورت مستقیم اجازه ی ثبت دامنه را ندارند بلکه از طریق یک اتصال به ثبت کنندگان اصلی دامنه در هنگام درخواست کاربر از طریق آن شرکت و به وکالت از سمت شما این کار را انجام می دهند.

پروسه ثبت دامنه های بین المللی

عموم شرکت هایی که اجازه ثبت دامنه به صورت مستقیم را دارند آمریکایی هستند و به جهت برخی تحریم ها بسیاری از آن ها امکان همکاری با ایران را ندارند همین امر باعث شده تا این فرآیند برای شرکت های ایرانی امری بسیار سخت و پردردسر باشد و باید با راه های گوناگون قوانین این شرکت ها را دور زد تا بلکه بتوان از خطر تهدید ها در امان بود .

در حال حاضر شرکت های resselo و  enom بیش ترین میزان همکاری با ایران را دارند   و اکثر هاستینگ های ایرانی با این دو شرکت برای ثبت دامنه های بین المللی خود همکاری می کنند و نماینده آن ها هستند.

پروسه ثبت دامنه های ایرانی

در مورد دامنه های ایرانی قضیه کمی متفاوت است. شرکت ایرنیک تنها شرکت ایرانی است که اجازه ثبت دامنه های ایرانی را بصورت مستقیم و بدون نیاز به اتصال به ثبت کنندگان اصلی دارد. در مورد این نوع دامنه یعنی دامنه های ایرانی شرکت های هاستینگ و خدمات میزبانی دیگر در ایران نماینده های شرکت های ایرنیک هستند و با اتصال سیستم خود به سیستم ایرنیک از این طریق این دامنه ها را ثبت می کنند.

قیمت گذاری و نرخ  ثبت دامنه ها از طریق نمایندگان

جالب است بدانید که با وجود این که هاستینگ های دیگر نماینده ی این ثبت کنندگان اصلی هستند گاها از خود این شرکت ها نرخ ثبت دامنه را ارزان تر ارائه می کنند و دلیل تمایل کاربران به هاستینگ های متفرقه هم به خاطر همین موضوع است.

 

 

تا این جا فرآیند ثبت دامنه در پشت پرده ی هاستینگ ها را فهمیدیم. به طور خلاصه اگر بگوییم سیستم های این شرکت های هاستینگ از طریق یک اتصال مانند api به پنل های دیگر شرکت ها متصل است .

حال می خواهیم ببینیم ما به عنوان کاربر چگونه باید دامنه ثبت کنیم و مهم تر اینکه کجا باید ثبت کنیم ؟

ثبت دامنه و خرید دامنه را از طریق کدام شرکت انجام دهیم ؟

پاسخ به این سوال بسیار ساده است. کافی است از ارائه دهنده مریوطه مطمئن شویم یعنی اطمینان پیدا کنیم که این شرکت معتبر است. وبسایت های معتبر زیادی در ایران وجود دارند. که ما با عنوان پدینا یکی از آن ها هستیم. اینکه از کجا از ارائه دهنده مربوطه مطمئن شویم را به طور مفصل و کامل در پست دیگری توضیح دادیم که میتوانید مطالعه کنید اما به صورت خلاصه می توان گفت داشتن نماد اعتماد الکترونیک و نماد ساماندهی معیار های مناسبی است چرا که از می توانید از طریق این مجوز ها در صورت وجود مشکل از شرکت های مربوطه شکایت کنید. این نماد ها را معمولا در انتهای وبسایت های خدمات میزبانی وب و دامنه می توانید پیدا کنید. حتما با کلیک کردن روی نماد ها از صحت آن ها مطمئن شوید.

وقتی چند ارائه دهنده معتبر را پیدا کردید تنها یک قدم دیگر مانده است. فقط و فقط به هزینه ی ثبت دامنه توجه کنید. هد کدام از هاستینگ ها که هزینه ی کم تری برای ثبت دامنه داشتند و نرخ های بهتری ارائه دادند از همان جا تهیه کنید. چرا که هیچ تفاوتی بین ثبت دامنه در شرکت های مختلف وجود ندارد. چرا که گفتیم منشا ثبت همه ی این ها ثبت کنندگان اصلی هستند و این ارائه دهندگان همگی نماینده های آن ها می باشند.

ثبت دامنه را معمولا جداگانه و یا هنگام خرید هاست یا خرید خدمات میزبانی وب میتوانید سفارش دهید.

خرید هاست لینوکس حرفه ای ایران | خرید هاست لینوکس حرفه ای خارج | ثبت دامنه با پایین ترین نرخ

خرید هاست لینوکس
برچسب ها
نمایش بیشتر

امیرحسین گروسی

از 10 سال پیش عاشق کامپیوتر بودم.مدتی در حوزه طراحی وب فعال بودم. در حال حاضر علاقه زیادی به لینوکس و مسائل مدیریت سرور دارم و یک سالی هست که شبانه روزی در این حوزه مشغول هستم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن