متفرقه

شناسه ایرنیک چیست ؟

Rate this post

ایرنیک چیست ؟

ایرنیک مرکز ثبت دامنه های ملی و کشوری آی آر یا همان نقطه آی آر می باشد. که زیر نظر پژوهشگاه دانش های بنیادین یا همان مرکز تحقیقات فیزیک نظری و ریاضیات تهران فعالیت دارد.

شناسه ایرنیک چیست ؟

شناسه ایرنیک یک شناسه ۱۱ حرفی است که پس از ثبت نام در وب سایت nic.ir در اختیار شما قرار می گیرد. به عنوان مثال شناسه ay368-irnic یکی از شناسه هایی است که پس از ثبت نام در ایرنیک در اختیار ما قرار گرفته است.

تمام افرادی که تصمیم دارند دامنه های دات آی آر یا ir. برای خودشان به ثبت برسانند ابتدا باید شناسه کاربری ایرنیک یا nichandle خود را از سایت nic.ir دریافت کنند.
در صورتی که شناسه ایرنیک خود را از nic.ir دریافت کنید. با مراجعه به هر کدام از نمایندگان ایرنیک می توانید دامنه دات آی آر با مالکیت خودتان به ثبت برسانید.
در صورتی که شناسه ایرنیک خود را از nic.ir دریافت کنید. پس از آن می توانید در هر کدام از شرکت های هاستینگ توسط شناسه ایرنیک برای خودتان دامنه ir. ثبت کنید و با مراجعه به کنترل پنل مدیریت شناسه ایرنیک خود قادر هستید تنظیمات دامنه آی آر را ویرایش و مدیریت کنید.

نکته مهم:

توجه : حتما توجه داشته باشید هنگامی که توسط یک شناسه ایرنیک اقدام به خرید یا ثبت یک دامنه می کنید دامنه به نام و مالکیت مدیر شناسه یعنی شخصی که داخل nic.ir ثبت نام نموده و شناسه را دریافت کرده است ثبت می شود و مشخصات whois دامنه نیز دقیقا مشابه همان اطلاعاتی است که در هنگام ثبت شناسه در ایرنیک وارد می کنید، به همین دلیل تمام دقت خود را به کار گیرید تا در هنگام ثبت شناسه و ثبت نام در ایرنیک تمام اطلاعات خود را به صورت صحیح وارد کنید زیرا پس از ثبت دامنه بسیاری از اطلاعات قابل تغییر نیستند.

بدین ترتیب تمام افرادی که تصمیم دارند دامنه های ملی یا ir. ثبت کنند ابتدا میبایست شناسه ایرنیک خود را از سایت nic.ir دریافت کنند.

 

خرید هاست لینوکس
نمایش بیشتر

امیرحسین گروسی

از 10 سال پیش عاشق کامپیوتر بودم.مدتی در حوزه طراحی وب فعال بودم. در حال حاضر علاقه زیادی به لینوکس و مسائل مدیریت سرور دارم و یک سالی هست که شبانه روزی در این حوزه مشغول هستم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن